O nas

Klub študentov Slovenska Bistrica je neprofitna organizacija, ki svojim članom ponuja razne ugodnosti, organiziramo športne, zabavne, ekološko ozaveščene, družabne in kulturne dogodke. Študente obveščamo o aktualnih problematikah ter skrbimo za njihovo izobraževanje zunaj fakultativnih zidov.

Kako smo organizirani?

UPRAVNI ODBOR

Upravni odbor sestavljajo predsednik, podpredsednik, blagajnik, tajnik, koordinator projektov, mentor dijaške sekcije ter 7. član. Opravljajo organizacijske, administrativne in strokovno-tehnične naloge ter s tem predstavljajo izvršilni organ kluba.

Člani upravnega odbora:

• Predsednica: Lučka Goričan
  • Podpredsednica: Živa Stopar
  • Tajnica: Neža Lešnik
  • Blagajnik: Matic Govejšek
  • Koordinatorica projektov: Vita Petek Regoršek
  • Mentor dijaške sekcije: /
  • 7. član: Matej Furek

Svetnica Sveta ŠOLS: Živa Stopar

NADZORNI ODBOR

Nadzorni odbor spremlja delo upravnega odbora in drugih organov ter opravlja nadzor nad celotnim finančnim in materialnim poslovanjem društva.

Člani nadzornega odbora:

• Matevž Skrbiš (predsednik)
  • Špela Goričan
  • Monika Zorko

DISCIPLINSKI ODBOR

Disciplinski odbor skrbi za ugotavljanje odgovornosti pri posameznih problemih v delovanju društva (kršitve statuta) in izrekanje disciplinskih ukrepov v primeru kršitve statuta.

Postani član

Kako postaneš član Kluba študentov Slovenska Bistrica?

Včlaniš se lahko vsak ponedelje, sredo ali peten v času uradnih ur. S sabo potrebuješ original potrdilo o vpisu, izpolniš le pristopno izjavo in že lahko uživaš v ugodnostih kot član KŠSB.

Pogoji za članstvo

Če želiš postati redni član kluba, moraš biti vpisan na kateri koli visokošolski ustanovi v Republiki Sloveniji ali v tujini ter imeti stalno prebivališče v Upravni enoti Slovenska Bistrica.

Članske ugodnosti

Za naše člane ponujamo različne ugodnosti.

Cenejše karte za smučanje:

• Rogla (pon-pet): 16€
  • Rogla (pon-ned): 25€
  • Krvavec (pon-ned): 25€
  • Trije kralji (pon-ned): 13€

Cenejše karte za kopanje in savno:

• Terme Zreče: 13€

Brezplačno barvno tiskanje skript in ostalega študijskega materiala.
Brezplačen vstop ali cenejše vstopnice za dogodke v naši organizaciji.

Največji projekti

Dan ljubezni

Dan ljubezni je tradicionalna prireditev, ki jo organizira Klub študentov Slovenska Bistrica. V zgodovino se je zapisalo leto 1994, saj se je takrat prireditev odvila prvič. Skozi leta se je dogodek razvijal, spreminjal lokacije, privabljal vedno nove obiskovalce in skupaj z njimi pisal zgodovino. Z nami so bili že Vlado Kreslin, Nude, Zebra, Zmelkoow, Mi2, Adi Smolar in še mnogi drugi.

Pridi tudi ti in piši zgodovino z nami!

Bistriška noč ljubezni

Verjetno eden izmed najbolj uporabljenih ‘hashtagov’ oktobra, #bnl, če pa povemo vsem razumljivo, govorimo o Bistriški noči ljubezni. Definitivno najbolj zaljubljen dogodek jeseni, ki poskrbi za sprostitev, zabavo, predvsem za druženje in dobro voljo.
Glavna tema dogodka? Ljubezen! Želeli smo pričarati iskrice v očeh obiskovalcev, nastopajočih in ujeti v trenutku kemijo, ki je nastala. Z nami so jo ustvarjali The Neighbours, Soundfly, Adi Smolar, Hamo & Tribute 2 love, Vlado Kreslin z Malimi bogovi, Hamo & Tribute 2 love, Manouche in Nude.
Kaj še lahko rečemo? BNL je fenomenalen, evforičen, zaljubljen, predvsem pa nad pričakovanji. Brez vseh obiskovalcev, ki so do sedaj soustvarjali BNL, le ta ne bi bil tako megafantastičnospektakularen.

Stand up s KŠSB

December je čas, ko se imamo vsi radi, se radi pogovorimo z bližnjimi, kaj dobrega pojemo in se predvsem dobro nasmejimo. Stalnica KŠSB postaja Stand up večer, ki smo ga v letu 2016 tudi dobrodelno obarvali ter Srednji šoli Slovenska Bistrica namenili ka 4.100€ v sklopu dobrodelne akcije 25 za 25. V sklopu projekta smo že dvakrat sodelovali z ekipo Reporterja Milana, v letu 2016 pa smo sodelovali z zabavljačema Juretom Godlerjem in Tilenom Artačem.

Skis logo Sos logo